IV Dzień Historyka

NA UMCS W LUBLINIE
25 października 2011 r.

Mimo iż nie jestem fanatyczką historii, to informacja o „IV Dniu Historyka” organizowanym na UMCS w Lublinie sprawiła, że postanowiłam koniecznie się tam wybrać! Wyjazd doszedł do skutku dzięki naszej pani profesor Agnieszce Sawic-Kołodziejczyk, która podjęła się opieki nad nami. Na uniwersytet wybraliśmy się sześcioosobową grupą 25 października.

Od razu po dotarciu na miejsce udaliśmy się do auli na bardzo ciekawe wykłady i prezentacje głoszone przez profesorów, jak i studentów, oraz pokazy legionistów, hoplitów oraz gladiatorów.

Później każda grupa wraz z opiekunem została oprowadzona po salach wykładowych. Tam studenci opowiadali nam o swoich kierunkach i pokazywali różnego rodzaju przedmioty, którymi dawniej posługiwali się ludzie. Zostaliśmy również poczęstowani pysznymi przekąskami, które były zrobione według staropolskich przepisów.

W dalszej części naszego pobytu na UMCS znajdowało się zwiedzanie biblioteki oraz miasteczka studenckiego. O 14 była planowana debata, której tematem było: „Życie codzienne w PRL-u”. Niestety, z powodu zmęczenia oraz dużej ilości zadanych prac domowych musieliśmy skrócić nasz pobyt na uniwersytecie.

Myślę, że mimo wcześniejszego powrotu do domu każdy z nas był zadowolony z wyjazdu i z pewnością przy wyborze studiów rozważy rozpoczęcie dalszej edukacji na UMCS.

Izabela Florek "Echo Szkoły"