Pielgrzymka maturzystów

„Nie możecie przegrać miłości”
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
22 października 2011r.

„Nie możecie przegrać miłości”! to hasło tegorocznej pielgrzymki maturzystów diecezji zamojsko-lubaczowskiej na Jasną Górę. 22 października klasa maturalna z naszej szkoły odwiedziła Częstochowę. O godzinie 5 rano wraz z opiekunami p. prof. Bożeną Lisek i p. prof. Franciszkiem Sobczukiem wyjechaliśmy ze Szczebrzeszyna w kierunku Częstochowy. Podczas jazdy nikt się nie nudził. Wszyscy żartowali, śpiewali i w całym busie słychać było muzykę. Oczywiście były osoby, które musiały nadrobić stracone z powodu wczesnego wyjazdu godziny snu.

Na miejsce zajechaliśmy ok. 11. Msza święta miała rozpocząć się o godzinie 15, udaliśmy się więc na zwiedzanie Jasnej Góry. Oczywiście nie obyło się bez odwiedzenia sklepów z pamiątkami. Czas, niestety, upływał szybko i przyszła pora na chwilę refleksji. Podczas mszy pomimo ścisku wszyscy byli skupieni na modlitwie, która oprócz prośby o dobrze zdaną maturę dotyczyła też szybkiego powrotu do zdrowia maturzystów z III LO w Zamościu, którzy w drodze na pielgrzymkę ulegli wypadkowi. Po mszy i krótkiej przerwie wszyscy maturzyści udali się na wały, by wziąć udział w drodze krzyżowej, po której odbył się różaniec i Apel Jasnogórski.

Po wszystkich nabożeństwach udaliśmy się do busa, by ruszyć w drogę powrotną. Niektórzy po dniu obfitych wrażeń przespali prawie całą podróż. Wróciliśmy w niedzielę ok. 4 nad ranem. Po powrocie do domu zapewne każdy odsypiał niewygodne fotele busa.

Dla nikogo z nas nie był to czas stracony i każdy z maturzystów wierzy, że jego prośby zostaną wysłuchane. W końcu już niedługo czeka nas egzamin dojrzałości.

Magdalena Żur "Echo Szkoły"