Pamięć nie dała się zgładzić

PROGRAM OKOLICZNOŚCIOWY W ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej poświęcony był okolicznościowy apel, który odbył się w naszej szkole 8 kwietnia. W Katyniu, Charkowie i Miednoje zginęło wiele tysięcy polskich oficerów, policjantów, urzędników i naukowców. W tym roku obchodziliśmy już 71 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość poświęcona była także pierwszej rocznicy tragedii smoleńskiej, w której zginęli: prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także 94 inne osobistości ze świata polityki i kultury. Głównym punktem obchodów była część artystyczna zawierająca patriotyczne pieśni i wiersze, które budziły wiele refleksji na temat mordu katyńskiego i oddawały cześć ofiarom katastrofy w Smoleńsku.

10 kwietnia w kościele św. Mikołaja odbyła się uroczysta msza św., przed którą młodzież naszego liceum zaprezentowała okolicznościowy program artystyczny.

Ten szczególny czas był dla każdego Polaka wielkim przeżyciem i rozpamiętywaniem tragedii, jaka spotkała nasz naród.

Małgorzata Piasecka (Echo Szkoły)